DATfest - Studenții Sibieni Cuceresc Orașul, ed. IV


Data și ora:
Gazdă:

Strada Samuel Von Brukenthal, Nr. 2, Sibiu, Romania
Organizator:

Despre

Ne aflăm la cea de-a IV-a ediție a festivalului studențesc DATfest.
În perioada 3 - 6 octombrie, ne reîntâlnim cu poftă de artele spectacolului și management cultural.

👉🏻 PROGRAM 👈🏻

3 octombrie

• ora 10:00 @ Facultatea de Litere și Arte - Vernisaj expoziție „Tineri în imagini”
• ora 11:00 @ Facultatea de Litere și Arte - Atelier cu Rareș Florin Stoica
• ora 18:00 @Teatrul pentru Copii și Tineret Gong (Sala Parter) -
„Lăv”, un spectacol de Bogdan Sărătean și Codruța Presecan
• ora 20:00 @ Studioul CAVAS - „Pisica verde”, de Elise Wilk, regia: Eugen Gyemant (PREMIERĂ)

4 octombrie

• ora 10:00 @ Facultatea de Litere și Arte - Atelier cu Rareș Florin Stoica
• ora 10:00 @ Studioul de Teatru „Virgil Flonda” - Întâlniri teatrale: Story telling cu Dragoș Bucurenci
• ora 16:00 @ Sala Festivă, Biblioteca Județeană Astra - „Pescărușul”, de A. P. Cehov, regia: Mariana Mihu-Plier și Veronica Pătru
• ora 19:00 @ Studioul CAVAS - „Pisica verde”, de Elise Wilk, regia: Eugen Gyemant (PREMIERĂ)
• ora 21:00 @ Sala Festivă, Biblioteca Județeană Astra
„Pescărușul”, de A. P. Cehov, regia: Mariana Mihu-Plier și Veronica Pătru

5 octombrie

• ora 10:00 @ Studioul de Teatru „Virgil Flonda”, Întâlniri teatrale: Story telling cu Dragoș Bucurenci
• ora 20:00 @ Teatrul pentru Copii și Tineret Gong (Sala Parter)
„La comun”, de Thomas Vinterberg și Mogens Rukov, regia: Luana Hagiu

6 octombrie

• ora 13:00 @ Librăria Humanitas - Conferințe de Management cultural: Codruța Vulcu, Director Festival ARTmania
• ora 16:00 @ Parcul Cetății, „Pădurea”, după piesele lui W. Shakespeare, regia: Marian Râlea
• ora 18:00 – Teatrul pentru Copii și Tineret Gong (Sala parter)
„MAL/PRAXIS”, un spectacol de Bogdan Georgescu
și
Gala de încheiere și de decernare a premiilor

▶️ După reprezentația spectacolului câștigător din anul precedent, „MAL/PRAXIS”, va avea loc gala de decernare a premiilor, în cadrul căreia vor fi oferite de către membrii juriului cele trei distincții: Cel mai bun actor, Cea mai bună actriță și Cel mai bun spectacol.

Mai multe detalii, TBA.