25 de ore de teatru non-stop. ediția XI.


Dates and Hours:
Host:

Stefan cel Mare Street nr. 56, Sibiu, Romania, 550316
Organizer:

About

FESTIVALUL „25 DE ORE TEATRU NON STOP”, ediția a XI-a.

Sibiu 25-26 SEPTEMBRIE 2021

Prolog: 17 - 19 septembrie 2021/ Epilog: 1 - 3 octombrie 2021

PROGRAM PROLOG**

Vineri, 17 septembrie, ora 19:30, Grădina BIS „Mutat de la noi”, Scenariul și regia Bogdan Sărătean. PREMIERĂ Durata aproximativă: 1h Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Sâmbătă, 18 septembrie, ora 12:00, Grădina BIS
„Muzicanții din Bremen”, BIS Teatru
Durata aproximativă: 1h Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Sâmbătă, 18 septembrie, ora 18:00, Cartierul Arhitecților (în aer liber) „Cartierul meu”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h Eveniment în cadrul proiectului „IDentitate: Arhitecți pentru Cartierul Arhitecților” INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Sâmbătă, 18 septembrie, ora 20:00, Sala Transilvania (în aer liber, pe terenul de baschet Elemer Tordai) „Doi moldoveni în Ardeal”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min. Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Duminică, 19 septembrie, ora 19:00, Grădina BIS „Născut în 2000”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

PROGRAM FESTIVAL/ MARATON TEATRAL

Sâmbătă, 25 septembrie, ora 19:00, Sala Thalia Deschiderea oficială a festivalului „Șase lecții de dans în șase săptămâni”, Teatrul de Artă București Durata aproximativă: 1h 40 min Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 50 lei (preț unic), 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Sâmbătă, 25 septembrie, ora 22:00, Teatrul GONG, Sala Etaj „Verde tăiat”, Pro Teatru Zalău
Durata aproximativă: 1h 20 min Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Duminică, 26 septembrie, ora 00:00, Biblioteca ASTRA, Sala festivă „Caelum Meditatio”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Duminică, 26 septembrie, ora 2:00, Grădina BIS „Povestea băiatului orb și invizibil”, Teatrul Improbabil București Spectacol de teatru radiofonic Durata aproximativă: 56 min INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com. Spectacol de teatru radiofonic. Fiecare spectator trebuie să dețină propria pereche de căști și un telefon cu bateria încărcată.

Duminică, 26 septembrie, ora 3:00, Grădina BIS „Teama de a înota pe întuneric”, Teatrul Improbabil București Spectacol de teatru radiofonic Durata aproximativă: 27 min INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com. Spectacol de teatru radiofonic. Fiecare spectator trebuie să dețină propria pereche de căști și un telefon cu bateria încărcată.

Duminică, 26 septembrie, ora 4:00, ONLINE „Născut în ’90”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min ACCES GRATUIT

Duminică, 26 septembrie, ora 6:00, ONLINE „Născut în 2000”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min ACCES GRATUIT

Duminică, 26 septembrie, ora 8:00, ONLINE „Izolart” - Poeme din anul pandemic 2020 Durata aproximativă: 2h ACCES GRATUIT

Duminică, 26 septembrie, ora 10:00, Grădina BIS „Poezie la micul dejun” cu participarea PlayHood București (Asociația Ferentari) și Fabrica de Teatru Sibiu Durata aproximativă: 1h ACCES GRATUIT

Duminică, 26 septembrie, ora 11:30, Biblioteca ASTRA, corpul nou „Doar sunt”, coordonator Bianca Babeș Durata aproximativă: 1h INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Duminică, 26 septembrie, ora 13:00, Grădina BIS „O altfel de cerere în căsătorie”, Fabrica de Teatru Sibiu Durata aproximativă: 1h INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Duminică, 26 septembrie, ora 14:00, Grădina BIS „Alo?!”, Fabrica de Teatru Sibiu Durata aproximativă: 1h INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Duminică, 26 septembrie, ora 15:00, Grădina BIS „Dream & Bass”, PlayHood București (Asociația Ferentari) Durata aproximativă: 1h INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Duminică, 26 septembrie, ora 16:00, Căminul pentru persoane vârstnice, Strada Azilului, Sibiu „Pam - Pam”, Teatrul de Artă București Durata aproximativă: 1h INTRAREA LIBERĂ - eveniment cu circuit închis, dedicat persoanelor vârstnice

Duminică, 26 septembrie, ora 17:00, Grădina BIS „Povestea Poveștilor”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h 10 min Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Duminică, 26 septembrie, ora 19:00, Teatrul GONG, Sala Etaj „Interior - lumină”, Reactor de Creație și Experiment, Cluj Napoca Durata aproximativă: 2h Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

PROGRAM EPILOG

Vineri, 1 octombrie, ora 18:00, Piața Habermann „Trenul cu două locomotive”, BIS Teatru Evenimentul în cadrul proiectului educațional “Obiecte mișcate – 20 de ani fără poetul Iustin Panța.” Durata aproximtivă: 1h 10 min INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Sâmbătă, 2 octombrie, ora 18:00, Grădina BIS „Artă”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h Acces pe bază de bilet sau abonament BILETE: 30 lei - bilet întreg, 20 lei - bilet redus, 150 lei - abonament prolog, festival, epilog, 120 lei - abonament festival

Sâmbătă, 2 octombrie, ora 20:00, ONLINE „Mă cheamă Leila”, BIS Teatru Durata aproximativă: 1h ACCES GRATUIT

Duminică, 3 octombrie, ora 11:00, Cine Gold (Sala 5), Promenada Mall Sibiu. „Povești pentru bunicii noștri” - proiecție de film-documentar, în premieră absolută, BIS Teatru Regie și montaj: Alexandru Radu și Flora Pop Film realizat în urma procesului de documentare a proiectului “Povești pentru bunicii noștri” (intervenții culturale în Căminele pentru vârstnici) Durata aproximativă: 1h 30 min INTRAREA LIBERĂ pe bază de rezervare exclusiv prin sms, la numărul de telefon 0744 586 338, sau prin email, pe adresa de mail rezervari.bisteatru@gmail.com.

Sursa text & foto